خانه مقالات بازاریابی ۳ رمز موفقیت برندهای بزرگ در طراحی لوگو

۳ رمز موفقیت برندهای بزرگ در طراحی لوگو

0 ثانیه خوانده شده
۰

چگونه می توان لوگویی طراحی کرد که در عین سادگی و زیبایی، لوگویی موفق  و ماندگار باشند؟

۳ عامل اصلی که می توانند در ماندگاری یک طرح نقش بسزایی داشته باشند عبارتند از:

 

  1. استفاده از طرح های ساده و پرهیز از پیچیدگی های طراحی: طرح های ساده طرح هایی هستند که معمولا از خطوط کمتری در آنها استفاده شده و از پیچیدگی های طراحی مانند فونت های متفاوت، سایه روشن ها، خطوط درهم و اشکال بسیار زیاد به دور هستند. همچنین تعداد رنگ هایی که در آنها به کار رفته نیز اغلب یک یا دو رنگ اصلی است. روانشناسی رنگ ها و تاثیر آنها بر مخاطب، یکی از مهمترین بخش های طراحی لوگوست. برای مثال آبی و قرمز دو رنگی با دو ویژگی کاملا متفاوت هستند و طبیعتا ترکیب آن دو در یک لوگو ابدا حرفه ای و مناسب نیست. قرمز رنگی پر هیجان، گرم و پویا و آبی رنگی آرام و آرامش دهنده است.
  1. استفاده از طرح های تخت و خوابیده به جای طراحی های زاویه دار و بلند: اگرچه در حال حاضر اغلب لوگوها به سمت طراحی های بلندتر، سه بعدی و زاویه دار متمایل هستند، اما بسیاری از تحقیقات و بررسی ها نشان داده است که لوگوی اکثر برندهای بزرگ و موفق دارای طراحی های مسطح تر هستند و یا در نهایت ترکیبی از طرح های مسطح و اریپ می باشند. بی شک این گونه طراحی ها، کیفیت بهتری نیز بر روی صفحه ی کامپیوتر، لپ تاپ، موبایل و … خواهند داشت که برای دنیای امروز که اکثر افراد از طریق این ابزار با دنیای خود در ارتباط هستند، مناسب تر خواهد بود.
  1. بروزرسانی لوگو ها و ارائه ی نسخه های متفاوت در طول زمان: بی شک همه ی طرح ها متناسب با دورانی که در آن حضور دارند طراحی می شوند و ممکن است برای سال های آینده طرحی مناسب با ساختار فکری و فرهنگی جامعه ی خود نباشند. در نتیجه توجه به تغییرات و توان بروزرسانی یک لوگو بدون تغییر در ساختار اصلی آن و دگرگون سازی کلی آن، یکی از نکاتی است که همواره باید به خاطر داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *