خانه مقالات بازاریابی کسب و کارهای کوچک چگونه می توانند در رسانه های اجتماعی به خوبی دیده شوند

کسب و کارهای کوچک چگونه می توانند در رسانه های اجتماعی به خوبی دیده شوند

1 ثانیه خوانده شده
۰

اگرچه رسانه های اجتماعی فضای مشخصی را برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ در جهت نشان دادن آنها و تبلیغاتشان در نظر میگیرند، اما با حضور برندهای بزرگ و شناخته شده، تمرکز و توجهی متوجه کسب و کارهای کوچک تر نمی شود و به عبارتی ساده تر به چشم نمی آیند.حال سوال اینجاست که چگونه تجارت های کوچک ترمی توانند سهمی از این فضای اجتماعی را با کیفیت هرچه بیشتر، از آن خود کنند تا درکنار کسب و کارهای بزرگتر، دیده شوند.

  1. کار خود را با هدفی مشخص آغاز کنید و اطمینان کسب کنید که این اهداف می توانند فعالیت های اجتماعی شما را به خوبی هدایت و کنترل کنند. اغلب دیده می شود که کسب و کارهای کوچک بدون هدفی مشخص فقط در جهت اینکه بتوانند توسط مخاطبان و مصرف کنندگان دیده شوند، فعالیت هایی انجام می دهند، بدون اینکه این فعالیت ها جهت دار و با هدف مشخصی انجام شوند. اغلب نیز بیان می کنند که چون در مقابل برندهای بزرگ جایگاهی نخواهند داشت، نمی توانند برنامه ریزی مشخصی برای این کار داشته باشند. در صورتی که اگر تمامی رفتارهای اجتماعی آنان طبق برنامه و هدف مشخصی پیش رود، به سرعت می توانند مسیر پیشرفت را طی کنند. حضور در رسانه های اجتماعی از این جهت اهمیت دارد که:
  • آگاهی از برند را افزایش می دهد.
  • به ایجاد وفاداری و اعتماد مصرف کنندگان و حمایت و تشویق آنان منجر می شود
  • با افزایش آگاهی و اعتماد مصرف کنندگان، فروش و در نتیجه شهرت کسب و کار افزایش می یابد.

 

  1. یکی از اشتباهاتی که بیشتر توسط کسب و کارهای کوچک انجام می شود، تقلید از برندهای مشهور و پرهیز از هرگونه نوآوری و خلاقیت به دلیل ترس از عدم موفقیت است. باید بتوانید (به عنوان صاحب یک کسب و کار کوچک) محتوای مناسبی برای رسانه های خود تولید کنید. محتوایی ارزشمند و جدید که توسط مصرف کنندگان انتشار داده شود و به اشتراک گذاشته شود.
  2. آنچه باعث ایجاد انگیزه و محرک برای مشتریان می باشد را پیدا کنید. فراموش نکنید که محتوای رسانه های شما باید متناسب با علاقه و انتظار مصرف کنندگان باشد، نه آنچه صرفا خود می پسندید. شاید یک رمز موفقیت برندهای بزرگ، توجه ویژه به مخاطبان و برآورده کردن نیاز آنهاست.
  3. رسانه های اجتماعی یک ابزار هستند. یک ابزار بازاریابی که برد وسیعی می توانند داشته باشند. در نتیجه برنامه ریزی و تدوین استراتژی های مناسب برای حضور مناسب تر، برای هر کسب و کاری(اعم از کوچک یا بزرگ)، اگر به درستی انجام شود با موفقیت همراه خواهد بود.
  4. داستان برند خود را به گونه ای انتخاب کنید که دیگران بتوانند با آن همراه شوند و در انتشار آن نقش داشته باشند. هر اندازه که شما بتوانید حمایت کننده ی مشتریان و مخاطبان خود باشید، آنها نیز به مصرف کنندگان وفادار شما تبدیل می شوند و پیام شما را به سرعت انتقال می دهند. انتشار مطالب مفید و برنامه ریزی برای تولید محتوای مناسب و درج عکس های مرتبط با برندتان (که قدرت انتقال پیام را به خوبی داشته باشند)، می تواند به ایجاد جایگاهی مناسب برای شما منجر شود.

بدون توجه به اندازه ی کسب وکار خود، به دنبال اهداف خود باشید. رسانه های اجتماعی در حال حاضر یکی از قدرتمندترین ابزارهایی هستند که شما را مستقیما به مصرف کنندگان متصل می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *