خانه اخبار معرفی برخی تبلیغات آزاردهنده که در سال گذشته (۲۰۱۵) توسط گوگل مسدود شدند

معرفی برخی تبلیغات آزاردهنده که در سال گذشته (۲۰۱۵) توسط گوگل مسدود شدند

1 ثانیه خوانده شده
۰

مدت زمان بسیار زیادی است که گوگل در تلاش برای حذف بسیاری تبلیغات آزاردهنده برای کاربران است. ( حدود ۲۵ سال) که در سال گذشته تعداد بسیاری از این تبلیغات توسط این موتور جستجوگر متوقف شدند. در سال ۲۰۱۴ نیز حدود ۵۲۴میلیون تبلیغ حذف شدند. ناگفته نماند هزینه ای که این میزان تبلیغات به خود اختصاص داده اند حدود ۷۸۰ میلیون دلار بوده است. تبلیغات نامربوط و آزاردهنده تبلیغاتی هستند که به نحوی خط قرمزهای گوگل و محدودیت های آن را دور زده اند و یا در لیست محصولات و خدمات با معیارها و استاندارد های گوگل قرار نمیگیرند.

در اینجا به برخی از این تبلیغات اشاره می کنیم:

  1. کالاهای تقلبی و جعلی

با توجه به تحقیقاتی که گوگل انجام داده است حدود ۱۰۰،۰۰۰ وبسایت و ۱۸،۰۰۰ حساب کاربری وجود داشته که که مشکوک به ارائه ی کالاهای تقلبی و بی کیفیت بوده اند که تبلیغات آنها توسط گوگل مسدود شده است.

  1. مواد دارویی

بیش از ۱۲٫۵ میلیون تبلیغات مرتبط با داروها ومحصولات بهداشتی، سلامتی و همچنین تبلیغات داروهای ممنوع (داروهایی که تنها با نسخه ی پزشک تجویز میشوند) توسط گوگل حذف شدند.

  1. تبلیغات مرتبط با داروهای کاهش وزن

به گزارش گوگل بیش از ۳۰،۰۰۰ وبسایت وجود داشته که ادعایی مبنی بر فروش محصولاتی برای کاهش وزن داشته اند که همگی غیرقانونی و بدون تایید و مجوز بوده اند.

  1. نرم افزارهای ناخواسته: حدود ۱۰،۰۰۰ وبسایت به ارائه ی نرم افزارهای بدون مجوز میپرداختند(نرم افزارهای جانبی برای ایجاد تغییراتی در سیستم عامل ها یا تغییرات ظاهری در فضای آنها و …) که همگی مسدود شده. همچنین برخی دانلودهای ناخواسته که توسط این مرورگر به مشتریان تحمیل میشد، ۹۹درصد کاهش پیدا کرده است.
  1. بیش از ۱۷میلیون از تبلیغاتی که به صورت انیمیشن در کنار صفحه قرار می گرفتند و افراد را تحریک به کلیک میکردند(و در ادامه وارد صفحه ی تبلیغات میشدند) نیز بلاک شدند.
  1. گوگل در حال حاضر مجهز به برنامه ها و ابزاری شده است که از کلیک های تصادفی بر روی تبلیغاتی که بر روی صفحه ظاهر می شوند جلوگیری میکند.
  1. طبق بررسی های انجام شده توسط این شرکت بزرگ، در سال گذشته یکی از تبلیغاتی که بیشترین کلیک ها را از آن خود کرده است مربوط به نرم افزارهای مرتبط با موبایل بوده است. که از میان ۲۵،۰۰۰ تبلیغ مرتبط با آنها، حدود ۱٫۴ میلیون تبلیغ توسط گوگل به دلیل عدم رعایت سیاست ها وقوانین آن حذف شده اند.

منبع: Adweek.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *