خانه ویژه نامه "نوبهار 97" فرهنگ سازی برای مصرف کالاهای “ساخت ایران “

فرهنگ سازی برای مصرف کالاهای “ساخت ایران “

10 ثانیه خوانده شده
۰
احمد تقوی پویا - وِیژه نامه نوبهار 97
 • سال نو و بهار پرطراوت رابه تمامی عزیزان تبریک و تهنیت عرض نموده و سالی سرشار از برکت و اندیشه ای پویا را آرزومندم.

با توجه به پیش بینی کارشناسان اقتصادی در خصوص، رشد دوباره دلار در سال آینده و پیش بینی تورم وکاهش نرخ رشد اقتصاد ی ، شرکت های تولید کننده داخلی برای تامین مواد اولیه مشکلاتی را خواهند داشت ،در مقابل شرکت های صادرکننده مواد اولیه و خدماتی ،و صنعت ITوضعیت بهتری خواهند داشت.

سال ۹۷ تاثیرات بالا رفتن تورم را درمحصولات نهایی تولیدکنندگان خواهیم دید . اما با توجه به نامگذاری سال ۹۷ در حمایت از کالای ایرانی این عامل فرصت خوبی نیز میتواند برای تولید کنندگان داخلی باشد .
دولت با کنترل واردات بی رویه ، جلوگیری از ورود کالای قاچاق ،اصلاح تعرفه های گمرکی،شفاف سازی قوانین و مقررات ، میتواند در حمایت از تولیدکننده گان داخلی گام های بزرگی بردارد در عوض تولید کنندگان هم باید کیفیت محصولات و خدمات خود را برای مصرف کنندگان افزایش دهند تا بتوانند در سال آینده در شرایط اقتصادی سخت در بازار دوام بیاورند .
قطعا حمایت از تولید کنندگان عزم ملی همه دستگاه های اجرایی را می طلبد و این نگاه در کشور باید به تولید کننده به عنوان و سرمایه گذار و تقدیر از آنها به عنوام "کارآفرین " تغییر کند .متاسفانه طی سالیان اخیر صاحبان صنایع نه به عنوان کارآفرین بلکه به با واژه های "زالو صفت " ، " بدهکار بانکی " به مردم معرفی شده اند و این عوامل باعث بی انگیزه شدن سرمایه گذاران در بخش تولید شده است .حمایت ارزشمند فعالین حوزه فرهنگی نیز برای کمک به تولیدکننده با کیفیت ایرانی ،فرهنگ سازی برای مصرف کالاهای "ساخت ایران " است.

جالب ترین اتفاق در جهت ارتقاء برند ها ایرانی رخ داد، «طرح تشویقی پخش آگهی رایگان تلویزیونی و رادیویی» برای حمایت از واحدهای تولیدی و خدماتی ایرانی به نظر من کار ارزنده ای بود .

در سال جدید اگر بخواهید یک کار، روش ، مسیر و یا رفتار اشتباه و در حوزه کاری بگویید که در سال جدید انجام ندهیم چیست؟ دانش و تجربه ارزشمند است پس نباید رایگان به خاطر رقابت ناسالم بین آژانس ها در صنعت تبلیغات به صورت خدمات رایگان در اختیار برندها قرار بگیرد .دوری از مشاوره های غیر علمی به برندها ، کپی های غیر حرفه ای از برندهای خارجی رفتارهای اشتباهی است که در حوزه کاری می توانیم انجام ندهیم و کمک به تشکیل یک اتحادیه منسجم در صنعت تبلیغات یک رفتار درست در حوزه کاری فعالین صنعت تبلیغات می تواند باشد .

کتابی که برای خوانندگان برندابات معرفی می کنم استراتژی اقیانوس آبی (Blue Ocean )از پرفسور جان کیم و پرفسور رنه مابورینا است.

برای خوانندگان برندابات مطرح می کنم : تفکر سیستماتیک وداشتن یک استراتژی مشخص در کدام برند ایرانی در سال ۹۶ مشاهده کردید ؟

آرزو میکنم خرد و عقلانیت چراغ راه همه ما در تصمیم گیری ها باشد ، تفکر سیستماتیک در همه سطوح مدیریتی کشور جای خود را به تحلیل ساده‌اندیشانه،و نگرش “صفر و یک” بدهد .
در سال جدید گروه تیراژه در تلاش است که گامهایی جهت جهانی شدن برندهای ایرانی بر دارد.

سید احمد تقوی پویا

نایب رییس انجمن صنفی تبلیغات

مدیرعامل و موسس شرکت تبلیغاتی گروه تیراژه

 • وِژه نامه نوبهار 97

  ویژه نامه “نوبهار” ۹۷

  با نزدیک شدن سال نو تصمیم گرفتیم ویژه نامه «نوبهار» را برای چهارمین سال در وب …
 • علی آزادی منش- ویژه نامه نوبهار 97

  برنامه ریزی و تمرکز روی برندسازی

  گشت گرداگرد مهر تابناک، ایران زمین روز نو آمد و شد شادی برون زندر کمین ای تو یزدان، ای تو …
 • پریسا نظامی- ویژه نامه نوبهار 97

  جهانی سازی برندهای ایرانی

  چون ابر به نوروز رخ لاله بشست برخیز و به جام باده کن عزم درست کین سبزه که امروز تماشاگه تو…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code