خانه مقالات برندینگ شرکت کوکا کولا از بطری های ۱۰۰ در صد گیاهی خود رونمایی می کند

شرکت کوکا کولا از بطری های ۱۰۰ در صد گیاهی خود رونمایی می کند

4 ثانیه خوانده شده
۰

coca-cola-new-plantbottle

شرکت کوکاکولا به قول خود در زمینه ی استفاده از بطری های گیاهی به خوبی عمل کرده است. این شرکت اولین بطری قابل بازیافت راکه در حال حاضر ۱۰۰ درصد گیاهی است در اکسپوی میلان به نمایش گداشت.

به جای استفاده از سوخت های فسیلی یا دیگر ماده های غیر قابل بازیافت ، بطری های قابل بازیافت از تبدیل نیشکر  و ضایعات شکر به پلاستیک های قابل بازیافت ، تولید میشوند .

کوکا کلا از سال ۲۰۰۹ شروع به تولید بطری های گیاهی کرد ، این شرکت طی این سال ها ۳۵ بیلیون بطری گیاهی ساخته است . اما بطری ها تنها ۳۰ درصد گیاهی بودند .این شرکت خواستار این بود که در طی ۵ سال این مقدار را به ۱۰۰ در صد برساند البته یه طریقی که از نطر اقتصادی هم مقرون به صرفه باشد .

coca-cola-plantbottle-2

نانسی کوان مدیر تحقیق و توسعه ی جهانی شرکت کوکا کلا می گوید :امروز یک مرحله پیشگاماه در سهام بسته بندی شرکت ما به شمار می آید.

وی همچنین اضافه کرد که هدف ما به حداکثر رساندن یک فناوری تاثیرگذار و استفاده از موادی با منشاء گیاهی برای ساخت اولین بطری پلاستیکی کاملا قابل بازیافت از مواد کاملا تجدید پذیر بود .

coca-cola-plantbottle-slate-3

در مورد بطری های نوشابه ، مواد گیاهی از ضایعات چقندر و با استفاده از یک فرایند توسعه یافته توسط سوخت های زیستی مستقر در میکانسین و  توسط یک شرکت در تایوان درست می شوند . این بسته بندی ها مانند دیگر بطری ها به نظر آمده که از مواد شیمیایی درست شده است . اما ابر قدرت نوشابه که یک ویدئوی بسیار تاثیر گذار در زمینه ی بطری های گیاهی ، با شعار ” زمین دوست ماست “را پخش کرده است اظهار دارد که : “اثر کمتری بر روی کره زمین و منابع آن دارد . ”

این شرکت بسته بندی بطری های گیاهی را در اندازه های مختلف و در موارد تنوع محصولی آب ، اسپارکینگ ، آب میوه و چای و نه تنها تحت برند کوکاکولا بلکه با برند های داسانی و گولد پیک تیز نیز ارائه داده است .

امروزه تنها در ۳۰ درصد از شرکت های  واقع در شمال افریقا و ۷ درصد از شرکت های کل جهان از بطری های گیاهی استفاده می کنند . شرکت کوکا کولا اظهار داشته است که : تا کنون استفاده از بطری های ۳۰ درصد گیاهی این شرکت معادل ۳۱۵۰۰۰ تن از کربن دی اکسید را ذخیره کرده است .

coca-cola-plantbottle-4

این موضوع همچنین در حال گسترش مجوز فناوری بطری های گیاهی برای شرکت هینز(Heinz )  برای بطری های سس کجاب ، شرکت سی ورد و باش گاردن (sea world and busch garden ) برای فنجان های پلاستیکی و حتی شرکت فورد برای استفاده از مواد قابل بازیافت در فضای داخلی مدل های آزمایشی هایبرید( ترکیبی )  این شرکت می باشد .

plantbottle-coke-dasani-heinz-5

کوکاکولا همچنین یک تحقیقات مشترک همراه با دیگر برندها برای حمایت از گسترش بازیافت مواد های اولیه  و تبدیل مواد علف مانند به ذرت را ترتیب  داده است .

برای مراقبت از آب و دیگر خواستته های طبیعی کشاورزی سابقا چنین محصولاتی را می کاشتند . فدراسیون جهانی حیات وحش گفته است که در حال بررسی این ائطلاف به منظور در نظر گرفتن همه ی مبادلات درگیر می باشد.

ارین سایمون مدیر کل تحقیق و توسعه ی پایدار حیات وحش همچنین افزود : با هر پیشرفت فناوری که در زمینه ی صنعت بایو پلاستیک انجام شود یک فرصت برای ادامه ی اندازه گیری تاثیر محصولات قابل بازیافت برای موادی که ما امروزه به آن وابسته هستیم ایجاد می شود  .

  • تغییر نام نوشابه ی Coke Zero در انگلستان

    نوشابه ی Coke Zero قرار است که به Coca-Cola Zero sugar تغییر نام پیدا کند از آنجا که طی بر…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *