خانه مقالات برندینگ سوالاتی متداول در رابطه با برند شخصی

سوالاتی متداول در رابطه با برند شخصی

8 ثانیه خوانده شده
۰
 1. برند شخصی چیست؟

  برند شخصی روشی است که آنچه ارائه می کنید و آنچه مخاطبان و مشتریانتان باید بشناسند نام شما، شخصیت، تصویر و هویت خودتان است که البته چگونگی طراحی و نگهداری آن نیز مهم است. در واقع در برند شخصی دیگر خبری از نام کالا یا محصول و یا خدمت خاص نیست بلکه آنچه به عنوان برند شناخته می شود خود شما هستید  درنتیجه ظاهر و رفتار شما و درنهایت شخصیت شما، ویژگی ها و صفاتی را به عنوان یک برند انتقال می دهد و نام شما تداعی کننده ی ویژگی های خاصی برای مخاطبان است. برند شخصی روشی است که شما برای ایجاد تصویر خود در ذهن مخاطب و حفظ آن فعالیت های مختلفی انجام می دهید و سعی می کنید رفتارها یا فعالیت های جدیدی ارائه کنید که منحصرا برای شماست.

  1. آیا من به برند شخصی احتیاج دارم؟

  حقیقت این است که همه ی افراد در کسب و کار خود، یک برند شخصی هستند، اگر به آن توجه کنند. شما می توانید شخصیت خود را به عنوان یک برند تقویت و حفظ کنید. برند شخصی به شما کمک می کند تا کسب و کارتان نیز بهتر دیده شود و در دید مشتریان قرار بگیرید. آنچه مهم است این است که مردم شما را به خاطر بسپارند، شما را بشناسند و بدانند شما چه کاری می کنید. هر شخص می تواند یک برند شخصی باشد اگر بخواهد.

   

  1. آیا ایجاد برند شخصی فقط برای کسب و کار های بزرگ مناسب است؟

  فرقی نمی کند که شما مدیر یک شرکت بزرگ هستید یا یک فروشنده ی ساده. مهم این است که در هر شرایطی می توانید فرصتی ایجاد کنید که مشتریانتان علاوه بر کسب و کارتان شما را نیز بشناسند و در واقع با به یاد آوردن نام شما بتوانند خصوصیات منحصر به فردی برای شما در نظر بگیرند. یک برند شخصی می تواند پا به پای تجارت و حتی بالاتر از آن وجود داشته باشد اعم از اینکه حجم فعالیت و کسب و کار شما کم یا زیاد باشد.

   

  1. نقطه ی شروع چگونه است؟

  چگونگی ایجاد یک برند شخصی و انتخاب معیارهای مناسب برای آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. فراموش نکنید که با ایجاد برند شخصی در واقع اعتبار شما متکی به کسب و کار شما می شود و بالعکس. اعتبار کسب و کارتان منوط به میزان اعتبار شما می شود. ضعف در هر کدام باعث خدشه دار شدن چهره ی دیگری می شود. پس در ابتدا ویژگی های کسب و کار خود را به دقت بررسی کنید. خصوصیاتی که برند شخصی شما نیز قرار است ارائه دهد مرور کنید و در نهایت میان این دو تطابق و سازگاری ایجاد کنید.

   

  1. از کجا شروع کنم؟

  اگر می خواهید برند شخصی خود را تقویت کنید و بیشترین تاثیر گذاری را داشته باشید، شاید در اولین قدم، اینترنت فضای بسیار مناسبی در اختیار شما قرار دهید. حضور فعال در فضای مجازی، ایجاد وبسایت شخصی با محتوای مناسب ابزارهای مناسب برای این کار در اختیارتان می گذارد.

   

   

  1. از چه سایت هایی می توان استفاده کرد؟

  عضویت در سایت هایی مثل LinkedIn فضای مناسبی برای ارائه ی برند شخصی است. مهم این است که بتوانید نام خود را در فضاهای مختلف پخش کنید و پروفایل های دقیق و منظمی ارائه دهید تا افراد از هر طریقی که با شما آشنا می شوند بتوانند به سادگی اطلاعات مورد نظر خود را درمورد شما به دست آورد. می توان گفت داشتن یک پروفایل خوب و مناسب در سایتهایی مانند LinkedIn و در ادامه در Facebook ,Twitter ,Flickr YouTube بسیار لازم و ضروری است و داشتن یک وبلاگ یا وبسایت شخصی نیز می تواند مفید و اثر بخش باشد.

   مطلب مرتبط:وقتی پای برند‌سازی شخصی به میان می آید، خودتان بهترین محصول برای فروش هستید.

  سخن پایانی:

  اطمینان داشته باشید هر آنچه ارائه می دهید با چهره ی برند شخصی شما سازگاری داشته باشد. به تمامی نقاط ارتباطی خود با افراد دقت داشته باشید. آنچه مهم است داشتن شخصیتی واحد و یکسان در فضاهای مختلف است. اینکه افراد در موقعیت های مختلف شخصیت و ویژگی های متفاوتی از شما ببینند نمی تواند برند شخصی مناسبی ایجاد کند. اطلاعات مربوط به خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و در دسترس افراد باشید. بدان معنا که افراد بتوانند به هر طریقی با شما آشنا شوند (از طریق سایت ها و وبلاگ ها، حضور آنلاین در فضاهای مجازی و…)

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code