خانه رقابت جدی رسانه های ATL مدرن / رضا گنجوی

رقابت جدی رسانه های ATL مدرن / رضا گنجوی

Brandabout-Norooz Card-2-10

ویژه نامه “نوبهار۹۵″-برنداِبات- رضا گنجوی

به بهانه نوروز و سال نو و ارزیابی فضای کسب و کار در سال آینده به گفتگو با رضا گنجوی نشستیم.

آنچه واضح است آن است که بسیاری امید دارند که سال آینده سال خروج از رکود ایجاد شده در کشور باشد. این امید بدلیل سه عامل سیاسی مهم که عبارتند از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا- تلاش برای تثبیت و به نتیجه رساندن سیاست های اتخاذ شده به خصوص در مورد ایران-، رفراندوم انگلستان برای خروج از اتحادیه اروپا -که در صورت تایید زمینه ساز نابودی این اتحادیه خواهد بود- و سال ماقبل انتخابات ریاست جمهوری ایران-تلاش دولت روحانی جهت ایجاد رونق اقتصادی در کنار گشایش های سیاسی واقع شده- دور از ذهن نمی باشد. اما نکته مهم در این میان آن است که ایجاد این رونق در کوتاه مدت -یک یا دو ساله که ند نظر دولت است- اساسا از طریق راه افتادن بیزینس های خدمات محور میسر است. بنابراین احتمالا بیشترین تحول در ساختار retailing کشور بوقوع می پیوندد.

تحول در سیستم retailing یا خرده فروشی یعنی تغییر در مکانیزم کسب و کار تمامی شرکت های ایرانی. بنابراین فشار بسیاری کم کم به شرکتهای ایرانی جهت ایجاد این پارادایم در سیستم فروش و بازاریابیشان ایجاد خواهد شد. این به معنی ظهور بازاریابی و فروش واقعی در سه یا چهارسال آتی خواهد بود.

بر این اساس من معتقدم سال آتی سال شروع به ” خروج از رکود مرداب گونه سازمانهای فروش و بازاریابی شرکت های ایرانی ”  خواهد بود.

سال آتی در حوزه بازاریابی و فروش سال ورود رسمی شرکتهای بزرگ مشاور این حوزه به ایران، سال تقویت شدید جایگاه رقبای جدی رسانه های  ATL  مدرن به جای سنتی چون تلویزیون و بیلبورد  مانند IPTV,  رسانه های اجتماعی، تلویزیون های اینترنتی و…، سال ورود مشتریان از دست رفته خارجی و نوظهور داخلی مانند برندهای حوزه retailing ، دیجیتال، برندهای شهری و برندهای خدماتی است .

اتفاق جالب سال ۹۴ ایجاد نیاز به برندینگ در بدنه های دولتی مانند شهرداری ها، شهرها از تجربیات جالب من و مواجه شدن با پارادایم زمینه سازی ایجاد آن سخت ترین تجربه کاری من بود.

برای خوانندگان برند ابات آرزوی تحقق بیش از پیش آرزوها و رویاهایشان را دارم.

 

رضا گنجوی 

مشاور بازاریابی و برند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *