خانه ویژه نامه "نوبهار 97" تدوین مجدد استراتژی بازاریابی

تدوین مجدد استراتژی بازاریابی

20 ثانیه خوانده شده
۰
رضا مافی -ویژه نامه نوبهار 97

عرض سلام خدمت مخاطبین سایت برند ابات. فرارسیدن سال جدید رو خدمت دوستان تبریک میگم و امیدوارم در سال جدید این امکان ایجاد بشود تا در صحت و سلامت کامل، برنامه ­ها و اهداف رو با موفقیت تمام پیش ببریم و بتونیم در راستای کمک به جامعه و رسالت انسانی خودمون گام برداریم.

به اعتقاد من در هر شرایط اقتصادی که بر یک بازار حکمفرما می­شود، اگر اقتصاد را آزاد فرض کنیم، راه برون رفت از چالش­ها یا حتی توسعۀ بازار استراتژی­های بازاریابی است. هر چند که ما گاهی با شرکت­هایی طرف هستیم که اساساً استراتژی ندارند اما به نظر می­رسد به مرور این شرکت­ها از رقابت حذف می­شوند و (محصول/تولید/فروش) محورها روی به بازاریابی می­آورند. راه برون رفت از چالشی که هم ­اکنون وجود دارد، برای هر برند، کاهش هزینه­ ها، تحقیق مجدد بازار، تدوین مجدد استراتژی با توجه به شرایط موجود و آنچه از آینده می­توان در نظر داشت، و چینش آمیخته­ای از تاکتیک­های بازاریابی در قالب این استراتژی است.

هدیۀ من به خوانندگان سایت برندابات، شمارۀ اول فصلنامه اسلوب در حوزۀ اقتصاد و بازاریابی است که بصورت رایگان در اختیار این سایت قرار گرفته است.

به اعتقاد من تا زمانی که فرهنگ بازاریابی در میان برندهای ایرانی مرسوم نشود، اتفاق مناسبی در این زمینه نخواهد افتاد. اتفاق چشمگیر سال گذشته پررنگ­تر شدن این فرهنگ در میان کسب و کارها علی­ الخصوص استارت آپ­ها بود که به نظر می­رسد روز به روز فراگیرتر می­شود.

ما به عنوان افرادی که در حوزۀ بازاریابی فعال هستیم، متاسفانه همسویی، پیوستگی و پشتیبانی مناسبی نداریم و این باعث می­شود افرادی نادانسته فضای کاری بازاریابی را تحت­ الشعاع قرار دهند. به نظر من، داشتن صنفی پویا و قدرتمند در این حوزه لازم است.

در سال گذشته یک کتاب بنام "خلاقیت در قاب استراتژی" از بنده به چاپ رسیده که می­تواند در حوزۀ IMC بدردبخور باشد. اما برای معرفی، کتاب "مدیریت و بازاریابی در عصر آشوب و تلاطم بازارها" که نوشتۀ آقای کاتلر و ترجمۀ استاد عزیز، هرمز مهرانی است را پیشنهاد می­کنم.  

اگر منظور از آرزو، آرزوی مارکتینگی است، امیدوارم سال آینده تمامی کسب و کارها بتوانند بدرستی دلیل رکود در کسب و کارهای خود را کشف کنند.

 

رضا مافی/ مدیر مسئول فصلنامه اسلوب/ عضو هیئت مدیره شرکت آرمانی

 • وِژه نامه نوبهار 97

  ویژه نامه “نوبهار” ۹۷

  با نزدیک شدن سال نو تصمیم گرفتیم ویژه نامه «نوبهار» را برای چهارمین سال در وب …
 • علی آزادی منش- ویژه نامه نوبهار 97

  برنامه ریزی و تمرکز روی برندسازی

  گشت گرداگرد مهر تابناک، ایران زمین روز نو آمد و شد شادی برون زندر کمین ای تو یزدان، ای تو …
 • پریسا نظامی- ویژه نامه نوبهار 97

  جهانی سازی برندهای ایرانی

  چون ابر به نوروز رخ لاله بشست برخیز و به جام باده کن عزم درست کین سبزه که امروز تماشاگه تو…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code