خانه مقالات برندینگ آوردن تصویر برند به زندگی مشتری

آوردن تصویر برند به زندگی مشتری

37 ثانیه خوانده شده
۰
آوردن تصویر برند به زندگی مشتری

لوگوی شرکت هواپیمایی Southwest یک قلب است. آیا فکر می کنید این اتفاقی است که میلیون ها مسافر این شرکت هواپیمایی، آن را "قلب در آسمان" می دانند؟
تعداد کمی از مدیران در دنیا دقیقا از اهمیت تصاویر در ارتباط با مشتریان خود باخبر هستند. اکثر مدیران می خواهند تصاویری ایجاد کنند که همه را جذب کند. اما، این غیرممکن است: زمانی که سعی می کنید همه مردم را جذب کنید، هیچ کسی به شما توجه نخواهد کرد.

تصویر برند لوگو شرکت هواپیمایی  

 

 

 

 

 

 

                                                             

 

 

 

 

 

تصاویر شما برخی افراد را جذب کرده و بقیه را دفع می کند. برندهایی مانند Southwest، اپل و هارلی دیویدسون نه تنها این موضوع را درک می کنند، بلکه بر روی آن سرمایه گذاری می کنند.
لوگوی عقاب خشمگین شرکت HOG (گروه مالک هارلی) را درنظر بگیرید.
آیا دیدن این لوگو حواس شما را تحریک می کند؟
چرا تصاویر قدرت زیادی دارند؟
لوگوها و علائم نماد هستند. نمادها موجب ایجاد تصاویر کلاسیک که الگوهای انرژی در ناخودآگاه ما هستند، می شوند. این تصاویر کلاسیک شخصی نیستند، بلکه جنبه های "مشترک" همه ما هستند. به قول دکتر کارل یونگ، روانکاو مشهور سوئیسی، این تصاویر کلاسیک، ساختارهای اصلی فکر هستند. این تصاویر ناخودآگاه و کلاسیک، پایه و اساس تجربه مشتری از برند شما را فراهم می کنند.
تصاویری که در لوگوهای خود بکار می برید (نمادها) سیگنال هایی برای مشتریان شماست که ماهیت برند شما را نشان می دهد.


در کتاب انسان و نمادهای او، نوشته دکتر یونگ، تبلیغات قدیمی فولکس واگن با نمایش هوایی ماشین های اسباب بازی Beetle که لوگوی فولکس واگن را تشکیل می دهند، دیده می شود. دکتر یونگ خاطر نشان می کند که تبلیغات ممکن است با تداعی خاطرات ناخودآگاه دوران کودکی، اثر "ماندگار" بر ذهن خواننده داشته باشد. اگر این خاطرات لذت بخش باشد، می تواند (بصورت ناخودآگاه) با محصول و برند مرتبط شود. "
برندها باید شیوه ای را برای تاثیر روی مشتریان از طریق بکار بردن مثبت تصاویر قدرتمند پیدا کنند. فقط با درک تاثیر تصاویر روی قلب مشتریان، می توانیم تصاویری ایجاد کنیم که با ذهن آنها ارتباط برقرار کند و کاری کنیم که ما را بیشتر از رقبایمان انتخاب کنند.


کار مدیران و صاحبان برند این است که مفهوم الگوهای انرژی را که به تصاویر و لوگوی ما معنا می دهند بهتر درک کنیم. و هنگامی که آنها را درک کردیم، در ارتباطات خود باید به طور مداوم از این مفهوم استفاده کنیم: هارلی دیویدسون باید دائما تلاش کند که شورشی بماند؛ نایک باید سعی کند بهتر از حدانتظار باشد؛ خطوط هوایی Southwest باید همچنان دوستدار، دلسوز و مراقب مسافران خود باشد. اگر به تصویری که با قلب مشتری ارتباط برقرار کرده خیانت کنید، سریعا مشتریانی را که سعی در ایجاد رابطه طولانی مدت با آنها دارید، از خود دور می کنید.


قدرت برندسازی در توانایی شما برای ارتباط خلاقانه برند با مشتریان از طریق روش های مناسب است.
علائم، لوگوها و تصاویر شما باید به عمق قلب مشتریان شما نفوذ کند. وقت بگذارید تا بدانید چه چیزی برای مشتریان شما مهم است و اینکه در قلب آنها چه می گذرد. پس از آن است که می توانید امیدوار باشید رابطه عمیق تر و معقول تری با آنها برقرار کنید و یک برند قوی بسازید که در قلب و ذهن مشتریان شما جایگزینی برای آن نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *